top of page
7.png

O lokalitě

V bezprostředním sousedství se kromě komunitní zahrady Kuchyňka nachází sportovní park Rokoska s venkovní posilovnou, dětské hřiště Nad Rokoskou, funkcionalistická vila architekta Josefa Fukse či krásná vyhlídka Květinářská.

Pár kroků od domu začíná oblíbená stezka podél Vltavy, která vás dovede kolem Trojského zámku a ZOO až do Roztok.

A když se vám zasteskne po živém centru Prahy, na Letnou je to dvacet minut, do Dlouhé půl hodiny a na Pražský hrad dohlédnete přímo z okna.

Zároveň jste v blízkosti dopravního uzlu Nádraží Holešovice i pražského okruhu a tunelového komplexu Blanka. Minutu pěší chůzí od domu je autobusová zastávka MHD Kuchyňka, odkud jede autobus 5 min na stanici metra C Holešovice.

60851039_2764616436944995_22385585798355

Kuchyňka

KOMUNITNÍ ZAHRADA

Skvělé místo pro relaxaci v zeleni a čas strávený s rodinou. Komunitní zahrada Kuchyňka nabízí možnost vytvořit si sousedské přátelské vazby uprostřed anonymního velkoměsta. Odměnou vám navíc bude radost z času stráveného v přírodě a ze společně vypěstované úrody.

Zoo_DSC_6055.jpg

ZOO Praha

RODINNÁ DOBRODRUŽSTVÍ JAKO NA DLANI

 

Pražská zoologická zahrada se nachází blízko centra české metropole, přitom v jedinečné členité krajině na břehu řeky Vltavy a v naprosté blízkosti Rokosky.

IMG_1839 (1).jpg

Trója

ČTVRT PRO AKTIVNÍ VYŽITÍ

Trója je atraktivní místo díky kombinaci zeleně, sportovního i kulturního a rodinného vyžití. Městská část se stále rozvíjející se infrastrukturou, stačí vyrazit na procházku, vzít brusle nebo kolo na cyklostezku vinoucí se po pravém břehu Vltavy, nebo do Stromovky přes nejnovější pražský most, který je zároveň architektonickým skvostem a dominantou výhledu z Vily Rokoska.

Nádraží_Holešovice (1).jpg

Nádraží Holešovice

METRO, AUTOBUSY & VLAKY

 

Z Rokosky jste na dosah jednomu z nejvýznamnějších dopravních uzlů v Praze - Nádraží Holešovice, kde naleznete jak metro, tramvaje a autobusy Pražské integrované dopravy, tak i vlakové a autobusové spojení do celé České Republiky.

image-asset (2).jpeg

Trojský zámek

BAROKNÍ POKLAD NA PRAVÉM BŘEHU VLTAVY

Podoba zámku připomíná typ italské předměstské vily, jedná se tedy spíše o letohrádek než zámek. Vila měla navíc sloužit i jako místo pobytu a odpočinku císaře a jeho družiny při lovu v nedaleké oboře Stromovka. 

Botanicka-Japonska_zahrada-2011_05_07_13

Botanická zahrada

SKVĚLÉ MÍSTO PRO ODPOČINEK​

Trojská botanická zahrada má ideální polohu na pravém břehu Vltavy, na území tvořeném vltavskými terasami a svahy trojské kotliny. Po mnoho století zde dozrávala vinná réva, památkově chráněná vinice svaté Kláry patří k nejstarším v Praze.

bottom of page